Murapol Poradniki Funkcjonalny przedpokój w bloku: pomysły na aranżację
PORADNIK

Funkcjonalny przedpokój w bloku: pomysły na aranżację

Wykończenie wnętrz funkcjonalny-przedpokoj-w-bloku-pomysly-na-aranzacje

Choć jest jednym z najmniejszych pomieszczeń w mieszkaniu, to nie należy zapomnieć o jego funkcjonalnej aranżacji. O czym mowa? Oczywiście o przedpokoju, który w oczach naszych gości może uchodzić za wizytówkę całego domu. Wykreowanie odpowiedniego i atrakcyjnego stylu w małej przestrzeni to nie lada wyzwanie. Jak zatem osiągnąć efekt, który zachwyci nie tylko domowników? 

Odpowiednie wyposażenie uporządkuje przestrzeń

Zazwyczaj przedpokój w bloku nie jest odrębnym pokojem, a jedynie małym wnętrzem otwartym na kuchnię lub salon. Dla zachowania spójności warto przenieść tu stylistykę z pozostałych pomieszczeń. Dodatkowo zachowujmy w nim zawsze staranny porządek, abyśmy nigdy nie musieli wstydzić się przed rodziną czy sąsiadami, którzy wpadną bez zapowiedzi. W ogarnięciu nieładu pomocne będą zamknięte szafki lub półki. Wiele sklepów ofercie wnętrzarskich oferuje meble modułowe, których wymiary można dostosować nawet do małych metraży. W holu może znaleźć się miejsce na: 

  • lustro,
  • oświetlenie,
  • wieszak na ubrania,
  • miejsce na klucze,
  • wycieraczkę.

Idealnym rozwiązaniem jest także przygotowanie siedziska ułatwiającego założenie butów. Jest ono tym bardziej przydatne zwłaszcza wtedy, gdy wśród domowników są dzieci lub osoby starsze.

Jak wizualnie powiększyć wnętrze?

Aranżacja przedpokoju w bloku nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto ją dobrze przemyśleć i zastosować „triki” optycznie powiększające przestrzeń. Jasna kolorystyka – biel, szarość, krem wizualnie „doda” metrów kwadratowych. Ponadto szare barwy są wciąż obowiązującym trendem, doskonale współgrającym z drewnianą podłogą. Warto też wybrać farbę do malowania ścian, która jest zmywalna i odporna na wilgoć. Duże lustro to kolejny sposób na powiększenie holu. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzanie szafy przesuwnej, która będzie wyposażona w nie wyposażona. Tym samym łączymy dwie funkcje w jednym meblu. Przed zakupem takiej „małej garderoby” warto dokładnie wymierzyć powierzchnię, na której będzie ona stała. Musimy zdawać sobie sprawę, że jeśli wybierzemy zbyt dużą, braknie nam miejsca na swobodne przejście.

Jak urządzić przedpokój w innym stylu?

Sympatycy minimalizmu nie muszą rezygnować ze swoich upodobań, gdyż pełne wyposażenie tego małego pomieszczenia nie jest obowiązkowe. Bardziej „otwarty” charakter nadamy wnętrzu, gdy postawimy tylko duży wieszak, powiesimy lustro, a obok stanie mała pufa. Nowoczesny przedpokój nie może obyć się bez oryginalnego designu. Ciekawy wzór na podłodze czy ekstrawagancka rama powieszona na ścianie to tylko dwie propozycje z wielu, jakie można zastosować w modnym holu. Niepowtarzalny efekt uzyskamy także, wykorzystując beton dekoracyjny na ścianie w jasnych kolorach czy loftowe lampy sufitowe.  

Contact us

close

Бланк з контактами

close