Strona główna O firmie
O NAS

Budujemy najlepsze miejsca na świecie

Jesteśmy jednym z największych i najbardziej doświadczonych deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Od początku działalności do 30 czerwca 2024r. zrealizowaliśmy 84 wieloetapowe inwestycje mieszkaniowe, w których powstały 434 budynki z ponad 29,6 tys. lokali mieszkalnych. Nasza mapa inwestycji obejmuje 21 lokalizacji, zarówno w największych aglomeracjach, takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź czy Trójmiasto, jak i mniejszych miastach o dużym potencjale do prowadzenia działalności deweloperskiej, jak Bydgoszcz, Toruń czy Wieliczka. Oferujemy mieszkania w cieszącym się największym zainteresowaniem segmencie popularnym oraz popularnym premium z dodatkowymi udogodnieniami jak pakiet antysmogowy i smart home.

23 lata działalności
21 miast
29600 przekazanych mieszkań
434 wzniesione budynki
490 pracowników
Aktualne inwestycje
Zrealizowane inwestycje
MURAPOL

Nasza historia

 1. Www_Historia_2023_240320_cz_03
  2023

  Satysfakcjonujące wyniki operacyjne i debiut na rynku głównym GPW

  Mocna pozycja rynkowa i stabilna sprzedaż do klientów detalicznych, zrównoważone przekazania oraz szeroka oferta mieszkaniowa w 15 miastach pozwoliły nam utrzymać pozycję jednej z wiodących firm deweloperskich na polskim rynku. 15 grudnia akcje Murapol SA zadebiutowały na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

 2. historia_o_firmie_2022
  2022

  Mocne filary biznesowe zapewniły nam stabilny rozwój

  Konsekwencja w sprawdzonej strategii biznesowej – kompaktowe i nowoczesne mieszkania w najszerszym segmencie rynku, przystępnym cenowo, ogólnopolski charakter działalności oraz pionowo zintegrowany model biznesowy, pozwoliły nam wypracować stabilną sprzedaż do klientów detalicznych, co potwierdziło naszą mocną pozycję w branży.

 3. Historia firmy Murapol – rok 2021
  2021

  Wysokie wyniki i nowy segment rynku

  Osiągamy największą wśród deweloperów sprzedaż na poziomie ponad 4,5 tys. lokali. Wchodzimy w dynamicznie rozwijający się segment instytucjonalnego wynajmu lokali (PRS), we współpracy z grupą Ares, wiodącym globalnym zarządzającym inwestycjami alternatywnymi, któremu doradza Griffin Capital Partners. 

 4. Historia firmy Murapol – rok 2020
  2020

  Rozszerzamy naszą ofertę o kolejne miasta

  W 2020 roku zanotowaliśmy wysokie wyniki sprzedaży i przekazań mieszkań. Podpisaliśmy 2 720 umów deweloperskich i przedwstępnych. Większościowym akcjonariuszem, posiadającym 98,04 proc. akcji Murapol SA staje się spółka AEREF V PL Investment S.à.r.l., należąca do międzynarodowej grupy Ares, której doradza Griffin Real Estate.

 5. Historia firmy Murapol – rok 2019
  2019

  Innowacyjne rozwiązania i nowy Ambasador

  Podpisujemy blisko 3 700 umów dot. sprzedaży mieszkań, osiągając najlepszy wynik na rynku. Przekazujemy właścicielom ponad 3 100 lokali. Wchodzimy do kolejnego śląskiego miasta – Mikołowa. W oferowanych mieszkaniach wprowadzamy w standardzie pakiet antysmogowy oraz możliwość instalacji systemu smart home. Naszym nowym Ambasadorem zostaje wybitny ski-alpinista Andrzej Bargiel.

 6. Rozwój dewelopera Murapol – rok 2018
  2018

  Rekordowe przekazania

  Wydajemy klucze do 2 593 lokali – to o 125 proc. więcej r/r. Portfel naszych projektów w budowie to ponad 6 700 mieszkań. Unowocześniliśmy linię wizualną oraz wprowadziliśmy nowe logo. W dalszym ciągu wspieramy inicjatywy sportowe, sponsorując m.in. Widzew Łódź i Akademię Piłkarską 21.

 7. Rozwój dewelopera Murapol – rok 2017
  2017

  Kolejny wysoki wynik sprzedaży

  Rok zamykamy wynikiem 3 605 sprzedanych mieszkań. Do sprzedaży trafiają kolejne nowe inwestycje w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu i Łodzi.  Angażujemy się w sponsoring Widzewa Łódź. 

 8. Rozwój dewelopera Murapol – rok 2016
  2016

  Osiągamy rekordową sprzedaż

  Jako pierwszy deweloper w historii polskiego rynku nieruchomości sprzedajemy w ciągu roku ponad 3 000 mieszkań. Magdalena Różczka – jedna z najbardziej cenionych i lubianych polskich aktorek, zostaje ambasadorką Grupy Murapol i twarzą kampanii promującej ideę posiadania własnego, nowego mieszkania. Organizujemy największe w historii Ogólnopolskie Drzwi Otwarte. Do sprzedaży trafia doskonale zlokalizowana inwestycja Murapol Parki Warszawy przy al. Prymasa Tysiąclecia.

 9. Historia dewelopera – rok 2015
  2015

  Jesteśmy liderem

  Z wynikiem 2 400 umów dot. sprzedaży mieszkań osiągamy najlepszy wynik wśród wszystkich spółek deweloperskich w Polsce. Otwieramy nowy oddział w Toruniu. Działamy także w obszarze CSR: organizujemy turniej Murapol Cup w Krakowie, wspieramy realizację ścieżek rowerowych Enduro Trails, pomagamy w rozbudowie szkoły w Tanzanii.

 10. Historia dewelopera – rok 2014
  2014

  Umacniamy pozycje rynkową

  Zamykamy rok z 1 904 sprzedanymi mieszkaniami, co daje nam drugi najlepszy wynik w Polsce. Otwieramy nowy oddział w Siewierzu, gdzie współtworzymy pierwszą w Polsce zrównoważoną dzielnicę Siewierz Jeziorna. Miliony widzów oglądają program „Bitwa o Dom” realizowany na Osiedlu Cztery Pory Roku na warszawskiej Białołęce. Rozpoczynamy działalność w kolejnym mieście – Toruniu. Wspólnie z TFI Altus tworzymy fundusz Murapol DC Fund, który spotyka się z dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów i finansistów.

 11. Deweloper Murapol - historia firmy 2013
  2013

  W gronie największych deweloperów

  Osiągamy trzecią pozycję wśród największych firm deweloperskich w Polsce wg Dziennika Gazety Prawnej. Finalizujemy pierwsze etapy inwestycji w Bielsku-Białej (Słoneczne Bulwary, Zielone Wzgórze), Gdańsku (Osiedle Vivaldiego), Wieliczce (Osiedle Secesja) i od razu przystępujemy do ich rozbudowy. Podpisujemy umowy na realizację dwóch nowych osiedli w Warszawie.

 12. Deweloper Murapol - historia firmy 2012
  2012

  Kolejny wysoki wynik

  Przekraczamy liczbę 1000 zawartych umów z klientami w jednym roku. Rozbudowujemy ofertę o kolejne inwestycje w Katowicach (Murapol Bażantów), Wieliczce (Osiedle Secesja), Wrocławiu (Różana Dolina). Kończymy budowę kompleksu biurowo-usługowego Nordika. Rozpoczynamy także kolejne etapy na osiedlach w Bielsku-Białej, Tychach, Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

 13. Deweloper Murapol - historia firmy 2011
  2011

  Nowa spółka i kolejne oddziały

  Tworzymy spółkę Kredyt Konsulting (dzisiaj MyMurapol), której doradcy wspierają klientów z regulowaniu formalności kredytowych. Otwieramy oddziały w Warszawie oraz Poznaniu i rozpoczynamy tam inwestycje mieszkaniowe (Cztery Pory Roku, Nowe Winogrady). Budujemy w Wieliczce (Królewskie Tarasy), Bielsku-Białej (Słoneczne Bulwary), Wrocławiu (Mała Toskania), Gdańsku (Osiedle Vivaldiego). Rozbudowujemy osiedle w Tychach.

 14. Deweloper Murapol - historia firmy 2010
  2010

  Uruchamiamy Program Partnerski

  Poszerzamy nasze działania o realizację inwestycji z partnerami posiadającymi grunty. Budujemy mieszkania w Katowicach (Mała Skandynawia), Wrocławiu (Zielony Zakątek), Bielsku-Białej (przy ul. Grunwaldzkiej). Rozpoczynamy również projekty komercyjne w Gdańsku (Nordika) i Bielsku-Białej (przy ul. Partyzantów). 

 15. Deweloper Murapol - historia firmy 2009
  2009

  Debiut w ASO Catalyst

  Ogólnoświatowy kryzys gospodarczy nie zatrzymał naszych działań. Debiutujemy na rynku obligacji Catalyst. W Krakowie w sąsiedztwie Starego Miasta kończymy budowę Apartamentów Cieszyńska. Wchodzimy do podkrakowskiej Wieliczki z kompleksem mieszkalno-usługowym – Przy Parku.

 16. Rozwój firmy Murapol - rok 2008
  2008

  Gdańsk i Katowice na naszej mapie

  Rozpoczynamy działalność w Gdańsku i Katowicach. Dużym sukcesem zakończyła się  pierwsza w naszej historii aukcja mieszkań. Rozwijamy nasz zespół o wykwalifikowaną kadrę zarządzającą projektami deweloperskimi.

 17. Rozwój firmy Murapol - rok 2007
  2007

  Wchodzimy do kolejnych miast

  Uruchamiamy nowe oddziały we Wrocławiu i Tychach, gdzie jednocześnie nabywamy atrakcyjne grunty. Rozpoczynamy realizację tyskiej inwestycji – Cztery Pory Roku, liczącej docelowo 800 mieszkań. Przekształcamy Murapol Sp. z o.o. w Spółkę Akcyjną. 

 18. Rozwój firmy Murapol - rok 2006
  2006

  Inwestujemy w technologię

  Dla usprawnienia realizacji inwestycji i efektywniejszego funkcjonowania spółki wdrażamy informatyczne oprogramowanie IBM. Nabywamy także kolejne grunty w Bielsku-Białej i Krakowie pod realizację następnych osiedli mieszkaniowych.

 19. Rozwój firmy Murapol - rok 2005
  2005

  Stale się rozwijamy

  W Krakowie przy ul. B. Czerwieńskiego realizujemy inwestycję z 37 mieszkaniami. Poszerzamy ofertę mieszkaniową w Bielsku-Białej. Przy ul. Gościnnej realizujemy cztery domy jednorodzinne, natomiast przy ul. J. Tuwima budynki w zabudowie szeregowej z 20 mieszkaniami.

 20. O firmie Murapol – rok 2004
  2004

  Wchodzimy do Krakowa

  Wychodzimy z działalnością poza rodzime Bielsko-Białą i otwieramy oddział w Krakowie. Przy ul. Czerwieńskiego rozpoczynamy realizację pierwszej z naszych wielu inwestycji w tym mieście. Stajemy się właścicielem trzech kolejnych gruntów w Bielsku-Białej.

 21. Historia dewelopera – rok 2003
  2003

  Pierwsza wieloetapowa inwestycja

  Realizujemy w Bielsku-Białej I etap osiedla Cztery Pory Roku, a następnie Cztery Pory Roku II. Kupujemy grunt pod III etap inwestycji. Jest to pierwsze duże osiedle w stolicy Podbeskidzia wybudowane przez nas.

 22. Rozwój firmy Murapol - rok 2001
  2001

  Rozpoczynamy działalność

  Naszą pierwszą inwestycję - apartamentowiec - realizujemy przy ul. Olszówki w Cygańskim Lesie, w dzielnicy Bielska-Białej. Nabywamy nieruchomość pod inwestycję w kolejnej bielskiej dzielnicy Kamienica.

murapolGradient
CSR

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Działania z zakresu CSR i ESG stanowią ważny obszar naszych aktywności. Odpowiedzialność towarzyszy nam każdego dnia, czego wyrazem są wdrażane w projektach nieruchomościowych ecorozwiązania. Wspieramy również inicjatywy z zakresu sportu, zarówno profesjonalnego, jak i promocji aktywności fizycznych wśród dzieci i młodzieży. Angażujemy się także w projekty kulturalne oraz inicjatywy lokalnych społeczności, wśród których realizujemy nasze inwestycje.

Formularz kontaktowy

close

Бланк з контактами

close