Strona główna Zaangażowanie społeczne
murapolGradient
Wspieramy narciarza Andrzeja Bargiela

Sponsorujemy światowe sukcesy sportowe

W 2019 roku nawiązaliśmy współpracę z wybitnym polskim ski-alpinistą Andrzejem Bargielem, który jako pierwszy człowiek zjechał na nartach z K2. Sportowiec ten jest Ambasadorem Grupy Murapol. Mamy zaszczyt i przyjemność wpierać Narciarza w realizacji jego sportowych wypraw, w tym ostatniej zakończonej sukcesem – Karakoram Ski Expedition. W odstępie zaledwie dziesięciu dni Andrzej Bargiel zdobył dziewiczy szczyt Yawash Sar II (6 178 m n.p.m.) oraz szczyt Laila Peak (6 096 m n.p.m.). Z obu zjechał na nartach.

Wspieramy Widzew Łódź

Wspieramy kluby piłkarskie

Od 2018 roku gramy z najbardziej utytułowanym polskim klubem – Widzewem Łódź. Jesteśmy oficjalnym sponsorem pierwszej drużyny, a także pomagamy w rozwoju młodych talentów poprzez wsparcie zespołów juniorskich Akademii Widzewa. Wierzymy, że dzięki temu łódzki klub wychowa następne pokolenia utalentowanych piłkarzy, którzy w barwach Widzewa święcić będą kolejne sukcesy. Historycznie przez kilka lat graliśmy z TS Podbeskidzie, a także wsparliśmy Wisłę Kraków, finansując przedsezonowy obóz przygotowawczy piłkarzy Białej Gwiazdy w Turcji.

Wspieramy turnieje piłkarskie dla młodzieży

Organizujemy wielki turniej dla młodzieży

Od 2010 roku, dzięki współpracy z Akademią Piłkarską 21, współorganizujemy w Krakowie międzynarodowy turniej piłki nożnej dla najzdolniejszych zawodników z juniorskich sekcji sportowych – Murapol Cup. Impreza zyskała rangę jednego z największych wydarzeń dla młodzieżowych drużyn z całej Europy. Brały w nim udział m.in. Manchester United, Juventus Turyn, Valencia, Manchester City, Celtic Glasgow czy Dynamo Zagrzeb.

Sponsorujemy drużynę rugby Orkan Sochaczew

Pomagamy w popularyzacji rugby

Jako oficjalny sponsor wspieramy również jedną z najstarszych w Polsce, ekstraligową drużynę rugby Orkan Sochaczew. W ten sposób przyczyniamy się do rozwoju i popularyzacji jednej z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportowych na świecie. Historycznie jako Grupa Murapol byliśmy także sponsorem głównym seniorskich drużyn reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn w rugby.

Wspieramy drużynę hokejową

Rozwijamy talenty hokejowe

Bliska jest nam idea krzewienia sportu w jego różnorodnych dyscyplinach, dlatego promujemy hokej na lodzie, angażując się w rozwój drużyny Infinitas Klub Hokejowy KTH z Krynicy-Zdroju. Wspieramy młodych zawodników w ramach współpracy w projekcie sportowo-edukacyjnym Hokejowe Nadzieje Olimpijskie, którego celem jest wyłonienie i wsparcie merytoryczne najbardziej rokujących zawodników z myślą o udziale w kadrze na Igrzyska Olimpijskie 2022.

Górskie ścieżki rowerowe Enduro Trails

Tworzymy miejsca pełne sportowych emocji

Od początku jesteśmy zaangażowani w budowę górskich ścieżek rowerowych kompleksu Enduro Trails Bielsko-Biała. To sieć jednokierunkowych tras rowerowych, tzw. singletracków. Wsparliśmy utworzenie czternastu górskich tras rowerowych na Koziej Górze i Szyndzielni, a nasze działania nie ustają. Dziś kompleks jest jedną z największych sportowych atrakcji turystycznych na południu Polski. W maju 2019 roku zostaliśmy również partnerem strategicznym projektu, który zakłada powstanie nowych tras rowerowych rozciągających się pomiędzy Kozią Górą a Szyndzielnią, aż po Małe Skrzyczne, a także organizację corocznych zawodów Murapol Enduro Trails.

Krzewimy aktywność fizyczną

Krzewimy aktywność fizyczną

Angażujemy się nie tylko w sport profesjonalny. Jako oficjalny partner Reprezentacji Artystów Polskich popularyzowaliśmy działania charytatywne, a także krzewiliśmy aktywność fizyczną wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wspieramy akcje charytatywne

Włączamy się w akcje charytatywne

Jako organizacja odpowiedzialna społecznie angażujemy się w szereg innych projektów charytatywnych, takich: jak Bikes for Kids, akcja Fundacji Ekologicznej Arka – Rower Pomaga, Szlachetna Paczka, czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Wspieramy lokalne społeczności

Działamy na rzecz lokalnych społeczności

Wspieramy inicjatywy ważne dla społeczności, w których realizujemy swoje projekty nieruchomościowe.  Zaangażowaliśmy się w projekt „City by bike”, w ramach którego sfinansowaliśmy powstanie kilku wypożyczalni rowerów w Katowicach. Wsparliśmy organizację Festiwalu Hipolita i Ludwiki, wyjątkowej inicjatywy kulturalnej warszawskiego Stowarzyszenia Mieszkańców i Przyjaciół Kolonii Wawelberga. Byliśmy też sponsorem śląskiej gali Europa Nostra w Zabrzu czy festynu integracyjnego „Żyjmy godnie na Jagodnie” dla społeczności dzielnicy, w której realizujemy swoje inwestycje.

Formularz kontaktowy

close