Strona główna Zaangażowanie społeczne
murapolGradient
andrzej_bargiel

Popularyzujemy zdrowy tryb życia, aktywność fizyczną i sport

W 2019 roku nawiązaliśmy współpracę z wybitnym polskim ski-alpinistą Andrzejem Bargielem, który jako pierwszy człowiek zjechał na nartach z K2. Sportowiec ten jest Ambasadorem Grupy Murapol. Mamy zaszczyt i przyjemność wspierać Narciarza w realizacji jego sportowych wypraw, w tym – Karakorum Ski Expedition. W odstępie zaledwie dziesięciu dni Andrzej Bargiel zdobył dziewiczy szczyt Yawash Sar II (6 178 m n.p.m.) oraz szczyt Laila Peak (6 096 m n.p.m.), z których zjechał na nartach. Wspieraliśmy również naszego Ambasadora w dwóch wyprawach w ramach projektu Everest Ski Challenge. Podczas ostatniej wyprawy Gasherbrum Ski Challenge, Andrzej zdobył dwa ośmiotysięczniki Gaszerbrum I (8080 m n.p.m.) i Gaszerburm II (8034 m n.p.m.), zostając tym samym pierwszym skialpinistą, który zjechał ze wszystkich ośmiotysięcznych szczytów Karakorum bez użycia dodatkowego tlenu z butli.

widzew_lodz

Wspieramy sport profesjonalny

Od 2017 roku gramy z najbardziej utytułowanym polskim klubem – Widzewem Łódź. W 2023 roku podpisaliśmy nową umowę, zostając tym samym sponsorem głównym łódzkiej drużyny od sezonu 2023/2024 PKO BP Ekstraklasy. Pomagaliśmy również w rozwoju młodych talentów poprzez wsparcie zespołów juniorskich Akademii Widzewa.  Historycznie przez kilka lat graliśmy z TS Podbeskidzie. Wsparliśmy także Wisłę Kraków, finansując przedsezonowy obóz przygotowawczy piłkarzy Białej Gwiazdy w Turcji.

tworzymy-miejsca-pelne-sportowych-emocji

Angażujemy się w lokalne inicjatywy i wspieramy rozwój infrastruktury

Od początku jesteśmy zaangażowani w budowę górskich ścieżek rowerowych kompleksu Enduro Trails Bielsko-Biała. To sieć jednokierunkowych tras rowerowych, tzw. singletracków. Wsparliśmy utworzenie czternastu górskich tras rowerowych na Koziej Górze i Szyndzielni, a nasze działania nie ustają. Dziś kompleks jest jedną z największych sportowych atrakcji turystycznych na południu Polski. W maju 2019 roku zostaliśmy również partnerem strategicznym projektu, który zakłada powstanie nowych tras rowerowych rozciągających się pomiędzy Kozią Górą a Szyndzielnią, aż po Małe Skrzyczne, a także organizację corocznych zawodów Enduro Trails.

wspieramy-najzdolniejszych-malych-sportowcow-w-realizowaniu-ich-pasji

Wspieramy najzdolniejszych małych sportowców w realizowaniu ich pasji

Jesteśmy też sponsorem Murapol Cup – turnieju dla młodych piłkarzy. Po przerwie spowodowanej ogólnoświatową pandemią, wydarzenie powróciło do krakowskiego kalendarza imprez sportowych. Do stolicy Małopolski na zaproszenie organizatora, Akademii Piłkarskiej 21, zawitali mali piłkarze z 12 polskich i europejskich klubów. Murapol Cup to nie tylko promocja zdrowego stylu życia – turniej uczy dzieci rywalizacji w duchu fair play, pracy zespołowej, a przede wszystkim jest dla nich wspaniałą pamiątką na całe życie.

pomagamy-w-popularyzacji-rugby

Pomagamy w popularyzacji rugby

Jako oficjalny sponsor wspieramy również jedną z najstarszych w Polsce, ekstraligową drużynę rugby Orkan Sochaczew. W ten sposób przyczyniamy się do rozwoju i popularyzacji jednej z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportowych na świecie. Historycznie jako Grupa Murapol byliśmy także sponsorem głównym seniorskich drużyn reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn w rugby.

rozwijamy-talenty-hokejowe

Rozwijamy talenty hokejowe

Bliska jest nam idea krzewienia sportu w jego różnorodnych dyscyplinach, dlatego promujemy hokej na lodzie, angażując się w rozwój drużyny Infinitas Klub Hokejowy KTH z Krynicy-Zdroju. Wspieramy młodych zawodników w ramach współpracy m.in. w projekcie sportowo-edukacyjnym Hokejowe Nadzieje Olimpijskie.

wlaczamy_sie_w_akcje_charytatywne

Włączamy się w akcje charytatywne

Jako organizacja odpowiedzialna społecznie angażujemy się w szereg innych projektów charytatywnych, takich jak: All4Kids Charity Race, akcja Fundacji Ekologicznej Arka – Rower Pomaga, Szlachetna Paczka, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy Świąteczna Akcja Charytatywna PZFD. Solidaryzowaliśmy się z walczącą Ukrainą, wspierając organizacje pomocowe na rzecz naszych wschodnich sąsiadów.

dzialamy-na-rzecz-lokalnych-spolecznosci

Działamy na rzecz lokalnych społeczności

Wspieramy inicjatywy ważne dla społeczności, w których realizujemy swoje projekty nieruchomościowe. Wsparliśmy budowę siłowni plenerowej w Miasteczku Siewierz Jeziorna. Dwukrotnie byliśmy partnerem Festiwalu Hipolita i Ludwiki, wyjątkowej inicjatywy kulturalnej warszawskiego Stowarzyszenia Mieszkańców i Przyjaciół Kolonii Wawelberga. Wsparliśmy śląską galę Europa Nostra w Zabrzu, festyn integracyjny „Żyjmy godnie na Jagodnie” dla społeczności dzielnicy, w której realizujemy swoje inwestycje. Zaangażowaliśmy się w projekt „City by bike”, w ramach którego sfinansowaliśmy powstanie kilku wypożyczalni rowerów w Katowicach. Zostaliśmy także laureatem konkursu „Program wsparcia społeczności lokalnej – mieszkańców/użytkowników budynków, przyłączanych do sieci ciepłowniczej i korzystających z usług okołociepłowniczych” organizowanego przez PGE Toruń. Za zajęcie 1. miejsca w kategorii „Największe przyłączanie na rynku pierwotnym” w inwestycji Murapol Osiedle Smart w Toruniu, otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 25 tys. zł. Wszystkie środki zostaną przeznaczone na wybrany projekt na rzecz lokalnej społeczności.

murapol_football_team

Krzewimy aktywność fizyczną

W naszych strukturach działa drużyna piłkarska Murapol Football Team, która regularnie bierze udział w rozgrywkach w ramach Beskidzkiej Ligi Biznesu – to projekt, którego celem jest integracja środowiska biznesowego na Podbeskidziu. 

Formularz kontaktowy

close

Бланк з контактами

close