Murapol Poradniki Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?
PORADNIK

Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?

Wykończenie wnętrz ile-kosztuje-wykonczenie-mieszkania-w-stanie-deweloperskim

Zakup nowego mieszkania od dewelopera to nie jedyny wydatek, jaki czeka na nowego właściciela. Drugim, na który trzeba się przygotować, jest wykończenie pod klucz. Jaką kwotą trzeba dysponować, aby zamieszkać w gotowym M? Przeanalizujemy najważniejsze koszty!

Wykończenie mieszkania wiąże się z wydatkiem przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ale finalna wysokość kwoty, jaką trzeba przeznaczyć na aranżację czterech kątów, zależy od wielu czynników. Do tych najważniejszych zaliczymy: 

  • metraż lokalu,
  • oczekiwany standard po realizacji,
  • wykonawcy robót (zatrudnienie ekipy lub samodzielne działanie),
  • dobór materiałów budowlanych i wnętrzarskich,
  • projekt wykończenia (architekt, własna inwencja twórcza, pomoc znajomych).

Czas na przygotowanie portfela!

Ile kosztuje wykończenie mieszkania przez firmę zewnętrzną? To także zależy od tego, czy decydujemy się na kilka ekip remontowych, czy na jedną, która zrealizuje wszystkie prace. Wybór dobrego i profesjonalnego wykonawcy to trudne zadanie, dlatego warto dokładnie go sprawdzić przed zaproszeniem za próg własnego mieszkania. Jak to zrobić? Przydatne będą informacje zamieszczone w internecie, np. na portalach społecznościowych, a także zapoznanie się ze wcześniejszymi realizacjami fachowców i dostępnością ich terminów. Oczywiście nie można zapomnieć o porównaniu cennika usług. Stale rosnąca liczba kupowanych lokali sprawiła, że w największych miastach na solidną firmę remontową trzeba czasem poczekać nawet od dwóch do trzech miesięcy. Coraz popularniejsze staje się także wykupienie pakietu wykończeniowego – jego cena jest uzależniona od zakresu pracy i zastosowanych materiałów. Kwota za zestaw podstawowy zaczyna się od ok. 800 zł za mkw., a za wariant premium trzeba zapłacić minimum 1300 zł za mkw.

Remont na własną rękę?

Jeśli czujemy się na siłach, aby samodzielnie przygotować lokal do zamieszkania, to zdecydujmy się na realizację tylko najprostszych prac, np. ułożenie paneli, malowanie ścian. A profesjonalistom zostawmy m.in. wykończenie łazienki, biały montaż w WC. Przed przystąpieniem do działania oszacujmy dokładnie nasze możliwości, także te czasowe. Kupowanie materiałów na własną rękę może okazać się droższe niż gdyby zakupiła je firma remontowa. Wiele z nich posiada stałe rabaty w sklepach budowlanych, co pozwala już na starcie remontu nieco zaoszczędzić. Oprócz kosztorysu i wykonawcy robót pozostaje jeszcze kwestia projektu aranżacji. Jeśli bardzo zależy nam na funkcjonalności i oryginalności mieszkania, to warto poszukać kogoś, kto zna modne i sprawdzone rozwiązania. Projektant wnętrz zaproponuje układ i dobierze odpowiednie wyposażenie, zgodnie z najnowszymi trendami i oczekiwaniami klienta. Dlatego przed spotkaniem z aranżerem najlepiej przygotować inspiracje z internetu oraz zebrać opinie i pomysły wszystkich domowników. Koszt takiej usługi zaczyna się od ok. 150 zł za mkw. lokalu. Ponadto firmy projektowe oferują także własną ekipę remontową wraz z nadzorem nad realizacją projektu. To rozwiązanie zyskuje coraz więcej zwolenników.

Contact us

close

Бланк з контактами

close