Murapol Poradniki Inteligentne mieszkanie. Skorzystaj ze smart rozwiązań
PORADNIK

Inteligentne mieszkanie. Skorzystaj ze smart rozwiązań

Ubezpieczenia inteligentne-mieszakanie-skorzystaj-ze-smart-rozwiazan

Nie tak dawno temu inteligentne rozwiązania high-tech stosowane w mieszkaniach czy domach były nam znane wyłącznie z książek i z filmów science fiction. Obecnie udogodnienia typu smart home stają się coraz bardziej powszechne i co najważniejsze są pożądane przez klientów rynku nieruchomości. Sprawdziliśmy, jakie inteligentne rozwiązania oferują deweloperzy w przypadku zakupu nowych mieszkań.

Jako pierwsze po rozwiązania typu smart sięgnęły biurowce, przede wszystkim w celu obniżenia kosztów eksploatacji budynków. Ich śladem poszło budownictwo wielorodzinne, które coraz częściej korzysta z wysoko zaawansowanych technologii, zwiększając tym samym komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, jak również zapewnia bardziej ekonomiczne gospodarowanie mediami w mieszkaniu.

Łatwość zarządzania mieszkaniem

Na co przekłada się zastosowanie inteligentnych rozwiązań w mieszkaniu? Dzięki nim, nie musisz się dłużej martwić się, że zapomniałeś zakręcić kran czy wyłączyć żelazko - specjalna aplikacja pozwoli ci zdalnie sterować elektrycznością, zaworami wody, ogrzewaniem i oświetleniem, a w sytuacjach nadzwyczajnych nawet umożliwi zakręcenie wybranego zaworu wody czy odcięcie obwodu elektrycznego. Co najważniejsze będziesz mógł to zrobić z dowolnego miejsca - z pracy, z pociągu, z kina, czy każdego innego punktu na świecie.  

Nie czujesz się komfortowo wchodząc do ciemnego mieszkania? Włącz światło w domu zanim do niego wejdziesz, przy okazji, przed powrotem ustaw też optymalną temperaturę powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, odsłoń rolety, tak żeby zapewnić twoim kwiatom nasłonecznienie. Większość współczesnych pakietów smart home pozwala zintegrować z systemem zarządzania o kolejne domowe sprzęty oraz rozbudowywać go o dodatkowe moduły. Dzięki tym inteligentnym rozwiązaniom zwiększysz kontrolę nad wydatkami na media i realnie osiągniesz oszczędności za prąd, dzięki funkcji raportowania zużycia energii.

Coraz więcej deweloperów na polskim rynku oferuje w standardzie swoich inwestycji systemy smart home. Tak jest w przypadku Grupy Murapol, która swoim klientom proponuje autorski system infrastruktury technicznej i instalacji Home Management System - Murapol Appartme, który nie tylko podnosi komfort i bezpieczeństwo, ale przede wszystkim obniża koszty eksploatacji mieszkania nawet o 28 proc. w skali roku.

Twoje mieszkanie wolne od smogu

Niska jakość powietrza w polskich miastach to temat dyskusji publicznej, który powraca każdej zimy. Już na długo przed pandemią COVID-19, nikogo nie dziwił widok przechodniów w maseczkach antysmogowych lub montaż oczyszczaczy powietrza w mieszkaniach i w domach. Mając na uwadze problem smogu deweloperzy coraz częściej uwzględniają w swoich inwestycjach rozwiązania, których celem jest skuteczna ochrona powietrza wewnątrz mieszkań. Nowe mieszkania coraz częściej sprzedawane są z rozwiązaniami antysmogowymi, na przykład w postaci specjalnych filtrów w nawiewnikach okiennych. Takie rozwiązania dostępne są m.in. na nowych osiedlach w Warszawie, Mikołowie czy w Wrocławiu, oraz w innych inwestycjach w ofercie Murapolu.

Czy mieszkanie ze smart home jest droższe?

O tym, czy cena mieszkania wyposażonego w system smart home będzie wyższa, decyduje rodzaj konkretnych udogodnień zastosowanych w danym lokalu. Często tego typu rozwiązania wliczone są w cenę mieszkania, jak np. pakiet antysmogowy w inwestycjach Murapol. Z kolei w przypadku tego dewelopera system HMS jest ofertowany jako opcjonalny, tak aby klienci sami zadecydowali o tym czy w ich mieszkaniu mają być zainstalowane inteligentne rozwiązania. Dzięki zapewnieniu odpowiedniej infrastruktury w budynkach poszczególnych inwestycji dewelopera, ich mieszkańcy mogą w dowolnym momencie zadecydować o zamontowaniu smart rozwiązań. Co więcej, Murapol oferuje kilka pakietów z różnym zakresem funkcjonalności w zależności od indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Rozwiązania przyszłości

Deweloperzy mieszkaniowi pracują nad kolejnymi rozwiązaniami, których celem jest podniesienie komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców ich inwestycji. Jakich nowinek możemy się spodziewać w ich przyszłej ofercie? Megatrendem, który widoczny jest już w budynkach biurowych jest ekologia i zrównoważony rozwój. Systemy do ponownego wykorzystywania wody deszczowej, energooszczędne budynki, wyposażone w panele do pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł, czy stacje do ładowania samochodów elektrycznych, to coraz powszechniejsze elementy krajobrazu biznesowych części miasta. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce przenikną one również do dzielnic mieszkaniowych.

Contact us

close

Бланк з контактами

close