Murapol Poradniki Inwestycja w przyszłość czy gadżeciarstwo – jaki jest sens i potencjał inteligentnych mieszkań?
PORADNIK

Inwestycja w przyszłość czy gadżeciarstwo – jaki jest sens i potencjał inteligentnych mieszkań?

Inne inwestycja-w-przyszlosc-czy-gadzeciarstwo-jaki-jest-sens-i-potencjal-inteligentnych-mieszkan

W dzisiejszych czasach inteligentne mieszkania czy domy nie dziwią już właściwie nikogo. To, co jeszcze kilkadziesiąt lat temu mogło się wydawać fragmentem z filmu science fiction, powoli staje się dla nas codziennością, elementem nowej rzeczywistości, w której żyjemy. Będąc w pracy możemy zdalnie nastawić pranie i zasunąć rolety w oknach. Wracając do domu automatycznie włącza się oświetlenie i nasza ulubiona muzyka. Ba! Posiadamy nawet odkurzacze, które same odkurzają.

Czy inteligentne mieszkania to inwestycja w przyszłość czy po prostu zbędne „gadżeciarstwo”? Jaki potencjał kryją w sobie technologie smart home?

Mówiąc inteligentne mieszkanie mamy na myśli takie, które dzięki zastosowanym rozwiązaniom automatyki domowej ułatwia mieszkańcom wykonywać codzienne czynności lub wykonuje je za nich automatycznie. Mimo, iż technologia smart home to nowość i zazwyczaj możemy ją znaleźć w nowym budownictwie, to stare mieszkania również można wyposażyć w wybrane systemy inteligentne, które dbają o bezpieczeństwo i ułatwiają domownikom życie. Dzięki bezprzewodowym systemom typu smart home można szybko i nieinwazyjnie zamontować je w swoim domu. Warto zainwestować w takie rozwiązania, które będą odpowiadać naszym potrzebom, a nie tylko wzbudzą zaciekawienie sąsiada.

Pomysły na inteligentne mieszkanie

Więcej nie znaczy lepiej – to właśnie tą zasadą powinniśmy kierować się przy wyborze systemu smart home. Co jest dla Ciebie ważne? 

Dużo podróżujesz i często martwisz się o swój dobytek? W takim razie koniecznie sprawdź dostępne systemy bezpieczeństwa. Ochronę przed potencjalnymi złodziejami pomogą zapewnić, np. czujniki drzwi i okien, które wykryją każdy podejrzany ruch, zawiadomią właściciela o zagrożeniu i wydając charakterystyczny dźwięk odstraszą włamywacza, bądź kamery IP, rejestrujące wszystko, co aktualnie dzieje się na terenie posesji.

Głowę zaprzątają Ci ciągłe myśli o niewyłączonym żelazku lub cieknącym kranie? Już raz zdarzyło Ci się zalanie mieszkania sąsiada i nie chciałbyś, by się to powtórzyło? W takiej sytuacji warto pomyśleć o zamontowaniu czujników zalania i sensory wykrywające dwutlenek węgla w powietrzu.

A może wiecznie się gdzieś spieszysz i chciałbyś oszczędzić trochę czasu na wykonywaniu codziennych domowych obowiązków? Urządzenie, takie jak np. inteligentna pralka, za pomocą odpowiedniej aplikacji, samo się włączy i wyłączy, a nawet powiadomi o konieczności serwisu. Wspomniany wyżej inteligentny odkurzacz również bije rekordy popularności w gospodarstwach domowych. Musisz jedynie zaprogramować sprzęt, a całą „brudną” robotę wykona za Ciebie urządzenie!

Smart home – wygoda i oszczędności w zasięgu ręki

Mieszkańcy naszych inwestycji mogą żyć nowocześnie, oszczędnie i bezpiecznie. Wszystkie lokale w naszej aktualnej ofercie wyposażyliśmy w Home Management System, pozwalający sterować mediami zarówno zdalnie, jak i manualnie za pomocą panelu zamontowanego na ścianie w mieszkaniu. Nasz system to przede wszystkim kontrola nad ogrzewaniem, elektrycznością, oświetleniem i zaworami wody. Przyciski na panelu umożliwiają odcięcie dopływu wody czy prądu każdorazowo przy opuszczaniu mieszkania i ekspresowe przywrócenie go tuż po powrocie. Można z ich pomocą także zarządzać inteligentnym oświetleniem mieszkania i temperaturą w pomieszczeniach.

Łatwa konfiguracja aplikacji mobilnej i integracja z innymi urządzeniami, pozwalają na zarządzanie mediami także poza mieszkaniem. Co zyskujesz kupując lokal z system HMS? Przede wszystkim dostęp do Twojego mieszkania z każdego miejsca na świecie. Genialne, proste i szybkie, prawda?

Jeśli wygoda i bezpieczeństwo płynące z użytkowania smart home to dla Ciebie za mało, mamy jeszcze jeden argument, który w dobie coraz wyższych kosztów utrzymania mieszkania powinien Cię przekonać. Dzięki HMS zużycie energii w mieszkaniu spada nawet do 28%, a zużycie wody nawet do 30% w skali roku! System pozwala też monitorować swoje wydatki na rachunki i pokazuje regularne raporty.

Czy warto zatem inwestować w inteligentne rozwiązania?

Z pewnością tak. Mieszkanie staje się dzięki niemu jeszcze bardziej przyjaznym miejscem, odpowiadającym na Twoje wymagania. To nie tylko chwilowa moda, ale inwestycja, która zwróci się w krótkim czasie. Dodatkowo, jeśli masz na względzie dobro środowiska docenisz technologię smart home, która pomaga chronić cenne zasoby naturalne. W końcu zrównoważone budynki to przyszłość tego świata!

Contact us

close

Бланк з контактами

close