Murapol Poradniki Nawiewniki antysmogowe a czyste powietrze w mieszkaniu
PORADNIK

Nawiewniki antysmogowe a czyste powietrze w mieszkaniu

Wykończenie wnętrz nawiewniki-antysmogowe-a-czyste-powietrze-w-mieszkaniu

Co roku, w zimowych miesiącach, wraca do nas jak bumerang temat smogu. To bez wątpienia jeden z ważniejszych problemów nie tylko dla mieszkańców miast, ale też wsi. Według szacunków, w Polsce z powodu chorób związanych ze złą jakością powietrza umiera rocznie około 50 tys. osób. Jak chronić się przed smogiem? Co zrobić, by poprawić jakość powietrza w mieszkaniu? Dobrym i prostym rozwiązaniem są nawiewniki antysmogowe, które ochronią nas i naszych bliskich przed zanieczyszczeniami.

Co to jest smog i jak wpływa na nasze życie i zdrowie?

Czym właściwie jest smog? Najprościej rzecz ujmując, to zjawisko atmosferyczne, które polega na zanieczyszczeniu powietrza szkodliwymi dla zdrowia pyłami zawieszonymi i różnego rodzaju związkami chemicznymi. Te groźne substancje pochodzą głównie ze spalin samochodowych i gazów ze spalania węgla. Powstawaniu smogu sprzyjają też określone warunki pogodowe – mgła i brak wiatru. W Polsce ten problem jest odczuwalny najbardziej w sezonie grzewczym.

Dzięki wieloletnim badaniom i odpowiedniej edukacji, już chyba każdy zdaje sobie sprawę, czym grozi życie w miejscu, w którym często występuje smog. To zjawisko najbardziej wpływa na osoby, które zmagają się z chorobami płuc. Choć zanieczyszczone powietrze jest oczywiście szkodliwe dla wszystkich, to astmatycy najszybciej odczują jego negatywne skutki, które mogą prowadzić nawet do przewlekłego zapalenia oskrzeli. Smog działa niekorzystnie także na układ sercowo-naczyniowy, rozrodczy, a nawet nerwowy. Trudno wymienić wszystkie choroby spowodowane wdychaniem zanieczyszczonego powietrza – zapalenie płuc, miażdżyca, udar, niewydolność serca, nowotwory, bezpłodność i depresja to tylko niektóre z nich.

Nawiewniki antysmogowe – czym są i jak działają?

Co więc zrobić, by obronić się przed tym cichym zabójcą? W zimowe dni, kiedy temperatura za oknem spada, a stan powietrza przekracza wszystkie dopuszczalne normy, po prostu chowamy się w domu. Jednak jak się okazuje, nawet szczelnie zamknięte okna nie są w stanie zapewnić dobrej jakości powietrza we wnętrzach. Poprawić go za to mogą nawiewniki okienne z filtrem antysmogowym. To urządzenie wyposażone w specjalne filtry, które wyłapują zanieczyszczenia z wpuszczanego do mieszkania powietrza. Nawiewnik antysmogowy zatrzymuje nie tylko smog, ale także różnego rodzaju pyłki, owady, kurz i grzyby. To innowacyjne rozwiązanie zapewnia więc odpowiednią cyrkulację powietrza bez otwierania okien i blokuje napływ szkodliwych substancji do wnętrz. Filtry antysmogowe do okien idealnie sprawdzą się na obszarach o wysokim stężeniu zanieczyszczeń i w domach alergików, narażonych na działanie alergenów.

Nawiewnik antysmogowy to niewielka, podłużna konstrukcja, którą umieszcza się na górnej ramie okna. Montaż nawiewnika nie wpływa na parametry cieplne i akustyczne okna, nie dochodzi też do żadnej ingerencji w jego konstrukcję. Działanie nawiewnika antysmogowego jest bardzo proste. Umieszcza się w nim specjalny filtr, który zatrzymuje roztocza oraz pyły węglowe i przemysłowe.

Pakiet antysmogowy w inwestycjach Grupy Murapol

Warto wspomnieć, że w trosce o zdrowie i komfort mieszkańców naszych inwestycji w standardzie każdego mieszkania wdrażamy pakiet antysmogowy. To rozwiązanie daje poczucie komfortu niezależnie od pory roku i jakości powietrza na zewnątrz.

Tkanina w filtrze zamontowanym w nawiewnikach okiennych posiada właściwości ograniczające przenikanie zanieczyszczeń do wnętrza mieszkania. Materiał, którego używamy charakteryzuje się gęstym splotem włókien o średnicy 50-150 nanometrów. Tkanina zapewnia skuteczną ochronę przed zanieczyszczeniami przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej przepuszczalności powietrza do mieszkania.

Jakie są najważniejsze zalety pakietu antysmogowego?

To przede wszystkim ochrona przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami, smogiem, bakteriami, grzybami czy owadami. Zaawansowany układ filtrów ze specjalną membraną z nanowłókien zatrzymuje najmniejsze stałe i ciekłe cząsteczki, dzięki czemu eliminowane są alergeny.

Jak dbać o filtry? Filtr przy odpowiednim użytkowaniu, tj. okresowym myciu pod bieżącą wodą z odrobiną środka do mycia naczyń, ma trwałość około 24 miesięcy.

Contact us

close

Бланк з контактами

close