Murapol Poradniki O czym pamiętać wybierając mieszkanie w nowo powstających inwestycjach? Podpowiadamy!
PORADNIK

O czym pamiętać wybierając mieszkanie w nowo powstających inwestycjach? Podpowiadamy!

Inne o-czym-pamietac-wybierajac-mieszkanie-w-nowo-powstajacych-inwestycjach

Wybór mieszkania to często jedna z najpoważniejszych decyzji w życiu. Wybierając wymarzone M chcemy, aby było idealne! Często jednak nie do końca wiemy, jak się za to zabrać. Zastanawiamy się, w której części miasta kupić mieszkanie? Na jaki układ się zdecydować? Samodzielnie zaprojektować wnętrze, czy może postawić na współpracę z architektem? W tym tekście postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości!

Lokalizacja to klucz!

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze mieszkania jest jego lokalizacja. Nowe inwestycje powstają zarówno w centrach aglomeracji, spokojnych dzielnicach, jak i w mniejszych, ale dobrze skomunikowanych miejscowościach.

Przykładem takich inwestycji są nowe osiedla w aglomeracji śląskiej np. w Tychach czy w Gliwicach, ale też w np. sąsiadującej z Krakowem – Wieliczce. Przed ostatecznym wyborem lokalizacji naszego mieszkania, sprawdźmy czy w okolicy znajdują się miejsca do rekreacji, parki i odpowiednie zaplecze handlowo-usługowe.

Ekologiczne rozwiązania w cenie

Nowoczesne osiedle powinno oferować w standardzie ekologiczne rozwiązania. Coraz częściej możemy znaleźć inwestycje, w których dostępne są stacje ładowania samochodów elektrycznych, wygodne stojaki na rowery, a nawet ogrody deszczowe! Te powstaną np. w gdańskich inwestycjach Grupy Murapol – Murapol Osiedlu Zdrovo i Murapol Osiedlu Novelo. To nie tylko miejsce spotkań dla przyszłych mieszkańców, które sprzyjać będzie ich integracji, ale także rozwiązanie wspierające gospodarkę wodną osiedla i bioróżnorodność!

Warto zwrócić również uwagę na rozwiązania dostępne w samych mieszkaniach. Technologia smart home szturmem podbija rynek mieszkaniowy i wiele osób nie wyobraża już sobie lokalu bez możliwości zdalnego sterowania oświetleniem, ogrzewaniem czy zaworami wody. Praktycznym udogodnieniem są również pakiety antysmogowe, chroniące mieszkańców przed smogiem, alergenami czy owadami. 

Dodatkowa powierzchnia zewnętrzna

Decydując się na nowe osiedle, sprawdźmy czy mieszkania w danej inwestycji posiadają balkon, taras lub ogródek. To często dodatkowe pomieszczenie w mieszkaniu, z którego chętnie korzystamy - szczególnie podczas ciepłych miesięcy.

Architekci z Murapol Architects Drive, w wybranych projektach mieszkaniowych Grupy Murapol przewidują też dodatkową, wspólną powierzchnię rekreacyjną dla lokatorów, jak np. siłownia na dachu budynku w tyskim Murapol Osiedlu Fit.

Pamiętaj o dokumentach

Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić dewelopera oraz przeanalizować dokumenty.  W zależności od tego, na jakim etapie projektu deweloperskiego kupujesz mieszkanie, możesz podpisać umowę rezerwacyjną, przedwstępną lub umowę deweloperską.

Contact us

close

Бланк з контактами

close