Murapol Poradniki Relaks w domu – porady, jak urządzić wymarzony kącik relaksacyjny w domowym zaciszu
PORADNIK

Relaks w domu – porady, jak urządzić wymarzony kącik relaksacyjny w domowym zaciszu

Wykończenie wnętrz relaks-w-domu-porady-jak-urzadzic-wymarzony-kacik-relaksacyjny-w-domowym-zaciszu

Marzysz, by po ciężkim dniu mieć kawałek przestrzeni we własnym mieszkaniu, w którym będziesz mógł w spokoju odpoczywać? Podpowiemy, jak wygospodarować i urządzić kącik do spędzania wolnego czasu. W końcu relaks w domu to podstawa!

Domowy kącik relaksacyjny można urządzić w każdym pomieszczeniu. Na wstępie warto pomyśleć o tym, co Cię uspokaja – rośliny, dobra książka, a może ręczne robótki, jak szycie czy robienie na drutach? Gdy już wybierzesz tą jedną rzecz, która wprowadzi Cię w stan błogiego relaksu, wtedy zdecyduj, które pomieszczenie w mieszkaniu będzie najlepszą opcją do urządzenia wymarzonego kącika do relaksu w domu.

Kącik kwiatowy w domu

Nie od dziś wiadomo, że rośliny mają zbawienny wpływ na człowieka. Ich zielony kolor sprawia, że czujemy się spokojniejsi. Dodatkowym atutem jest to, że kwiaty oczyszczają z toksyn powietrze w mieszkaniu – szczególnie takie gatunki jak sansewieria czy zamiokulkas, które są dodatkowo łatwe w uprawie. Dlatego, jeśli to właśnie rośliny wprowadzają Cię w stan błogiego spokoju, to pomyśl o urządzeniu kącika kwiatowego w domu. Tak naprawdę wystarczy tylko kilka gatunków, by w mieszkaniu powstała domowa dżungla. Aby jeszcze bardziej przybliżyć się do natury, warto postawić na doniczki wykonane z gliny lub kosze plecione z wikliny. Taki zabieg podkreśli charakter kącika kwiatowego. Na koniec wybierz wygodny fotel, najlepiej w stonowanym kolorze i już możesz po ciężkim dniu zasiąść i podziwiać oraz pielęgnować swoje rośliny. Co więcej, taki kącik kwiatowy urządzisz w niemal każdym pomieszczeniu w domu. Same plusy.

Kącik czytelniczy w domu

Jeśli jesteś molem książkowym lub po prostu relaks kojarzy Ci się z siedzeniem w wygodnym fotelu z dobrą lekturą, to idealną opcją będzie urządzenie kącika czytelniczego w domu. Tak naprawdę wystarczy wygospodarować nieco przestrzeni w sypialni lub salonie i strefa relaksu gotowa. Należy pamiętać, że podstawą jest dobrej jakości oświetlenie, które dodatkowo nie będzie przemęczać nadmiernie wzroku. Do fotela czytelnika warto zaopatrzyć się w wygodny podnóżek, który będzie dbał o odpowiednią pozycję i krążenie. Oczywiście nie można zapomnieć o miękkich poduszkach, ciepłym kocu oraz dużym kubku na dobrą herbatę lub gorącą czekoladę – co jest szczególnie istotne jesienią i zimą, gdy temperatura na zewnątrz jest coraz niższa.

Kącik krawiecki w domu

Do urządzenia tego rodzaju kącika potrzebne jest miejsce z dobrym dostępem do światła oraz ergonomiczny stolik bądź biurko oraz krzesło. Na rynku dostępne są dedykowane, rozkładane szafki, które służą właśnie do urządzenia miejsca do szycia, postawienia maszyny itp. Najważniejsze, by wysokość stolika oraz krzesła była dopasowana do wzrostu oraz potrzeb danej osoby – by nie obciążać nadmiernie kręgosłupa. Kącik krawiecki w domu nie powinien znajdować się blisko łóżka czy pokoju dziecięcego, gdyż istnieje duże ryzyko upuszczenia igły czy szpilek, które mogą łatwo się wbić w dywan, a w konsekwencji niepostrzeżenie w stopę.

Warto na ścianie zamontować tablicę korkową, na której będzie można umieszczać różne wykroje, pomysły i inspiracje. Dodatkowo można pomyśleć o półkach, na których będą stać najpotrzebniejsze akcesoria krawieckie. Niezbędne dla pasjonata krawiectwa będą także pudła, kosze czy puszki, w których można przechowywać różne skarby.

Kącik kawowy w domu

Traktujesz parzenie oraz picie kawy jak rytuał? Pomyśl o stworzeniu kącika kawowego w domu. Oprócz dobrej jakości ekspresu, będziesz potrzebować stylowego stolika, kubków oraz podstawek. Ostatnio popularne są także plakaty, na których przedstawione są różne style kaw wraz z ich przygotowaniem. To świetna propozycja dla każdego kawosza i ciekawe uzupełnienie wnętrza. Zaopatrz się także w obrotową półkę, na której będzie można umieścić wszystkie dodatki do kawy – syropy, dzbanek na mleko czy inne akcesoria.

Pozostało tylko zasiąść wygodnie w ulubionym fotelu lub sofie i rozkoszować się chwilą błogiego relaksu w domu. 

Contact us

close

Бланк з контактами

close