Murapol Poradniki Styl francuski — jak urządzić mieszkanie?
PORADNIK

Styl francuski — jak urządzić mieszkanie?

Wykończenie wnętrz Styl-francuski-jak-urzadzic-mieszkanie

Styl francuski od dawna zachwyca swoją elegancją, romantyzmem i subtelnym urokiem, wykreowano go w końcu za czasów panowania Ludwika XIV. Urządzenie mieszkania w stylu francuskim z pewnością przyniesie powiewu elegancji naszym wnętrzom, ale również uczyni je bardziej funkcjonalnym i przytulnym. Jak można zaaranżować mieszkanie tak, aby stworzyć przestrzeń pełną klasy?

Francuski styl wnętrza do niedawna wyobrażaliśmy sobie wyłącznie w dużych i przestronnych mieszkaniach — przede wszystkim w kamienicach z wysokimi sufitami zlokalizowanymi często na starówkach największych miast. Coraz częściej jednak w mieszkaniach deweloperskich o standardowych rozmiarach możemy napotkać wnętrza w stylu francuskim czy też inspirowane nim dekoracje czy meble. Ten typ aranżacji stale ewoluuje, a jego współczesne interpretacje pozwalają na połączenie tradycji z nowoczesnością. 

Styl francuski - salon, czyli serce domu

Tutaj spędzamy najczęściej wspólny czas z domownikami, ale przede wszystkim przyjmujemy zaproszonych gości. Jak na francuską tradycję przystało, salon powinien emanować elegancją i wygodą. Odpowiednio dobrana sofa z miękkimi poduszkami, oryginalny stolik kawowy i gustowne dodatki stworzą atmosferę sprzyjającą zarówno relaksowi, jak i spotkaniom towarzyskim.

Kuchnia w stylu francuskim - przez żołądek do serca 

Subtelność stylu francuskiego zawiera się również w kuchni. Warto postawić na białą kolorystykę, która podkreśli kunszt i estetykę przygotowywania posiłków tak towarzyszącym francuskim potrawom. Eleganckie meble z litego drewna, rustykalne dodatki i precyzyjne wykończenie to nieodłączny element tradycyjnego wystroju, któremu klasyczne i delikatne dodatki czy akcesoria dodadzą jeszcze więcej uroku.

Styl francuski - sypialnia pełna romantyzmu

W sypialni styl francuski może się przejawiać poprzez łagodne, pastelowe kolory, aksamitne tkaniny i gustowne, najlepiej ekskluzywne meble. Łóżko z mosiężnymi detalami, antyczna toaletka z lustrzanym blatem i miękkie zasłony to wzór francuskiej elegancji.

Łazienka w stylu francuskim

Aranżując łazienkę w tradycyjnie pojmowanym stylu francuskim, należy zapomnieć o kabinie prysznicowej. Wolnostojąca wanna to jeden z najbardziej charakterystycznych części wyposażenia francuskich wnętrz. Mile widziane są tutaj także złote elementy, choćby kurki przy umywalce czy obudowa lustra. Oczywiście nowoczesne wersje stylu francuskiego uwzględniają możliwość instalacji kabiny, jak i zastosowania wielu innych rozwiązań.

Styl francuski - dbałość o detale

Sztukateria ścienna to element francuskiego stylu, który zachwyca i onieśmiela Europejczyków. Płaskie ściany nabierają dzięki temu trójwymiarowości i dają poczucie, że znajdujemy się w naprawdę wyjątkowym miejscu. Nie zapominajmy zatem o detalach, które stanowią clou stylu francuskiego. Starannie dobrana ceramika, dekoracyjne poduszki czy gustowne zasłony sprawią, że wnętrza nabiorą francuskiego szyku.

Zachęcamy jednak do eksperymentów zarówno z kolorystyką, jak i rodzajami materiałów. Nowoczesne wersje stylu francuskiego czerpią z tradycji, choć wprowadzają nowinki, które czynią wnętrza jeszcze bardziej przytulnymi i komfortowymi.

Contact us

close

Бланк з контактами

close