Murapol Poradniki Trendy aranżacyjne: jakie wnętrza będą modne w 2022 r.?
PORADNIK

Trendy aranżacyjne: jakie wnętrza będą modne w 2022 r.?

Wykończenie wnętrz trendy-aranzacyjne-jakie-wnetrza-beda-modne-w-2022

Trendy w aranżacji wnętrz w 2022 roku będą swoistą kontynuacją tych, które rozwijają się już od kilku lat. Modne będą rozwiązania oparte na recyklingu, ekologii i nowych technologiach, ale nie tylko! We wnętrza coraz odważniej wkraczać będą elementy handmade, rzeczy vintage czy naturalne materiały, jak np. bambus i ratan. Jesteście ciekawi jak je wykorzystać? Które kolory będą na topie? Przeczytajcie!

Ekotrendy w ostatnich latach na stałe wpisały się w design naszych wnętrz. Podobnie będzie również w tym roku. Wykorzystanie elementów z przetworzonych materiałów, jak np. tkanin i poduszek ze zużytych butelek PET czy używanych mebli będzie nie tylko proekologiczne, ale i w dobrym guście! Nadal modne będą elementy znalezione na targowiskach i zakurzonych strychach.

Również meble z drewnianych palet wpisywać będą się w nowe trendy w aranżacji. Pamiętajmy, aby nie bać się korzystać z używanych i wytworzonych wcześniej przedmiotów!

Vintage i lata 80. nadal będą w modzie?

Rodzinne pamiątki, meble z poprzedniej epoki, nadgryzione zębem czasu przedmioty znalezione na wyprzedażach i miejskich targach będą w tym roku modnymi elementami wyposażenia wnętrz. Styl retro w połączeniu z elementami vintage to ponadczasowe klasyki, które sprawdzą się w sypialni, salonie, a niektóre ciekawe elementy możemy z powodzeniem wykorzystać również w dekoracji kuchni czy łazience.

Wracają również trendy wnętrzarskie dotyczące materiałów wykorzystywanych w naszych przestrzeniach. Mowa tu o popularnym od lat bambusie, ratanie czy elementach drewnianych. W 2022 r. do łask wraca również szkło. Mowa tu zarówno o meblach, jak i dodatkach. Modne będą elementy zarówno transparentne, jak i kolorowe czy przydymione. Urządzanie mieszkania z wykorzystaniem tych elementów z pewnością będzie wpisywać się w nowoczesny design!

Jakie kolory będą królować w aranżacji wnętrz?

Kolorem 2022 roku wg Instytutu Pantone został Veri Peri, który łączy w sobie fiolet, granat i czerwień. Według instytucji, barwa ma inspirować i zachęcać do odważnych zmian oraz pobudzać kreatywność. Z pewnością wejdzie ona przebojem do naszego otoczenia. We wnętrza można wprowadzić ją w postaci dodatków – poduszek, flakonów czy osłonek na doniczki z kwiatami.

Ciekawym elementem wystroju może być również duży mebel w tym kolorze, jak np. sofa czy fotel. W aktualnych trendach możemy zauważyć również kontynuację wykorzystania kolorów mających przywodzić na myśl naturę – barwy ziemi, a także całą paletę zieleni.   

Technologia wchodzi do mieszkań

Nasze mieszkania stają się coraz bardziej inteligentne. Trend ten będzie nadal rozwijał się w 2022 roku. Dzięki zastosowaniu rozwiązań smart home, możemy zdalnie kontrolować urządzenia elektryczne, temperaturę w pomieszczeniach, a w bardziej rozbudowanej wersji nawet rolety czy zasłony. To wygodne i komfortowe rozwiązanie pozwala również na realne oszczędności.

Zgodnie z danymi, którymi dysponuje Grupa Murapol, oszczędność w zużyciu energii przy korzystaniu ze smart home, może wynieść nawet 30%! Trendy dotyczące nowych technologii i ekologii z pewnością będą rozwijać się również w kolejnych latach.

Contact us

close

Бланк з контактами

close