Murapol Poradniki Wybór mieszkania dla dużej rodziny - o czym trzeba pamiętać?
PORADNIK

Wybór mieszkania dla dużej rodziny - o czym trzeba pamiętać?

Inne wybor-mieszkania-dla-duzej-rodziny-o-czym-trzeba-pamietac

Mieszkanie dla rodziny, które będzie komfortowe i funkcjonalne dla wszystkich członków, niezależnie od ich wieku, to temat zainteresowania wielu osób. Jak duże mieszkanie powinniśmy wybrać, aby wygodnie zmieściła się w nim 5-osobowa rodzina? Czy takie oferty dostępne są na rynku? Dla kogo rozwiązaniem może być opcja łączenia mieszkań? Przeczytajcie!   

Mieszkanie dla rodziny 2+2. Na jakie rozwiązanie postawić?

Kupując mieszkanie dla rodziny o powszechnym dzisiaj modelu 2+2, warto zastanowić się czy będzie ono naszym docelowym lokalem, w którym spędzimy przynajmniej kilkanaście lat, czy może w przyszłości planujemy przeprowadzić się do jeszcze większego. Małe dzieci na początku mogą bowiem dzielić pokój z rodzeństwem, jednak wraz z czasem to rozwiązanie okazuje się coraz trudniejsze. W wieku nastoletnim często jedno pomieszczenie staje się za ciasne dla dwóch osób. Biorąc to pod uwagę, powinniśmy zdecydować się na lokal z 2 lub 3 sypialniami.

Ponadto, aby zaoszczędzić sobie porannych konfliktów i niepotrzebnych emocji warto również postawić na drugą, niezależną toaletę. 4-osobowa rodzina, aby czuć się komfortowo, powinna wybrać z oferty mieszkań o metrażach ok. 70-80 mkw.

5-osobowa rodzina. Jak duże mieszkanie wybrać?

W przypadku modelu rodziny z trójką dzieci, powinniśmy zdecydować się na lokal 4, a nawet 5-pokojowy. Mieszkania te są dostępne na rynku, jednak ze względu na wyższy popyt na mniejsze metraże, ich liczba jest ograniczona.

W takiej sytuacji warto zastanowić się nad opcją połączenia lokali. Taka możliwość oferowana jest np. przez Grupę Murapol. Jeżeli zgłosimy chęć zakupu połączonego lokalu na odpowiednio wczesnym etapie budowy i przedstawimy deweloperowi nasze oczekiwania, możemy wybrać mieszkanie nawet o powierzchni 100-150 mkw. Dzięki temu będzie ono dopasowane specjalnie do potrzeb naszej rodziny.

Zmiany w projekcie mogą dotyczyć m.in. liczby i układu pokoi, łazienek czy rozmieszczenia gniazdek i grzejników. Wystarczy, że przekażemy deweloperowi nasze potrzeby, a architekci budynku przygotują projekt połączenia lokali. Po podpisaniu przez klienta umowy deweloperskiej, generalny wykonawca uwzględni ustalone zmiany, a nabywca lokalu będzie mógł spokojnie czekać na odbiór kluczy.

Jaka lokalizacja jest odpowiednia dla rodziny z dziećmi?

Wybierając mieszkanie dla rodziny, prócz odpowiedniego układu pokoi i metrażu lokalu, musimy również zwrócić uwagę na najbliższe otoczenie. Warto zastanowić się, czy chcemy mieszkać w samym centrum miasta, czy może interesuje nas spokojniejsza okolica z dobrą komunikacją?

Oba rozwiązania mają swoje zalety. Jedno oferuje łatwiej dostępną ofertę handlową czy kulturalną, a drugie np. łatwiejsze korzystanie z terenów rekreacyjnych. Każda rodzina ma swoje indywidualne preferencje, dlatego przed zakupem warto dokładnie określić nasze potrzeby i oczekiwania.

Bezpieczeństwo dzięki technologii

Aktualnie mieszkania oferują szereg nowoczesnych rozwiązań, które doceniają duże rodziny. Przykładem jest zastosowanie technologii smart home, dzięki której możemy zdalnie kontrolować urządzenia elektryczne, temperaturę w pomieszczeniach czy zawory wody. W rozbudowanej wersji systemu możemy z dowolnego miejsca na świecie np. sterować roletami i zasłonami w oknach. To wyjątkowo przydatne rozwiązania, kiedy zastanawiamy się - czy dzieci wyłączyły żelazko, a może nie zakręciły wody?

Zgodnie z danymi, którymi dysponuje Grupa Murapol, to również realne oszczędności! Dzięki korzystaniu ze smart home, można zaoszczędzić nawet 30% energii!

Contact us

close

Бланк з контактами

close