Murapol Aktualności 20-lecie Grupy Murapol: 20 tys. sprzedanych mieszkań, unikatowy model biznesowy oraz eco rozwiązania w standardzie oferowanych mieszkań
Aktualności

20-lecie Grupy Murapol: 20 tys. sprzedanych mieszkań, unikatowy model biznesowy oraz eco rozwiązania w standardzie oferowanych mieszkań

Dokładnie 28 lutego minęło 20 lat od momentu rejestracji firmy Murapol w Krajowym Rejestrze Sądowym. Tym samym rozpoczęliśmy trzecie dziesięciolecie działalności. W ciągu minionych 20 lat sprzedaliśmy 20 tys. mieszkań w 17 polskich miastach, a do końca jubileuszowego roku zamierzamy przekroczyć próg 20 tys. lokali przekazanych klientom.

20 lat obecności Grupy w branży zaowocowało liczbą ponad 17,7 tys. oddanych mieszkań w 303 budynkach, będących częścią 66 wieloetapowych inwestycji, w których do tej pory zamieszkało ponad 53 tys. osób. W jubileuszowym roku deweloper przekroczył już próg 20 tys. sprzedanych lokali, zaś do końca tego roku również 20 tys. przekazań.

Unikatowy model biznesowy

Zdobyte doświadczenie pozwoliło firmie wypracować sprawdzający się od lat model działalności, gwarantujący wysoką efektywność i marżowość inwestycji. Opiera się on na skupieniu wewnątrz Grupy wszystkich kompetencji niezbędnych do realizacji przedsięwzięć deweloperskich, w tym własnej pracowni architektoniczno-projektowej i generalnego wykonawstwa, a także centralizacji zakupów i standaryzacji procesu inwestycyjnego. Precyzyjne budżetowanie i planowanie każdego przedsięwzięcia deweloperskiego umożliwia autorski system zarządzania U94, dodatkowo wspierany przez projektowanie i budżetowanie 3D - BIM, co gwarantuje możliwie najwyższą stabilność założonego budżetu. Dzięki doskonale zintegrowanemu łańcuchowi dostaw, GK Murapol koncentruje się na budowie przystępnych cenowo mieszkań i jest przy tym najbardziej zdywersyfikowanym geograficznie deweloperem funkcjonującym na polskim rynku, a to pozwala wykorzystywać potencjał zarówno największych rynków mieszkaniowych, jak i mniejszych ośrodków miejskich oraz docierać z ofertą do najszerszego grona potencjalnych klientów. Grupa Murapol jest obecna ze swoją ofertą lokali mieszkalnych i usługowych w 17 miastach: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Mikołowie, Poznaniu, Toruniu, Tychach, Siewierzu, Sosnowcu, Warszawie, Wieliczce i Wrocławiu.

Notowane co roku, jedne z najlepszych wyników sprzedażowych w branży deweloperskiej świadczą o dopasowaniu produktu pozycjonowanego w najbardziej chłonnej części rynku mieszkaniowego, w segmencie popularnym i affordable premium.

Polskie korzenie i stabilny akcjonariat

W 2020 roku spółka zmieniła strukturę właścicielską, zyskując międzynarodowych inwestorów - Ares Management Corporation oraz Griffin Real Estate, którzy docenili fakt, że Murapol to spółka o ugruntowanej pozycji, z dobrymi perspektywami na dalszy wzrost na jednym z najbardziej aktywnych rynków mieszkaniowych w Europie. Ares Management Corporation (NYSE: ARES) jest wiodącym globalnym menedżerem w obszarze inwestycji alternatywnych, prowadzącym trzy zintegrowane firmy specjalizujące się w kredytach, private equity i nieruchomościach. Griffin Real Estate to czołowy i najbardziej dynamiczny inwestor typu private equity w Europie Środkowo-Wschodniej działający w sektorze nieruchomości. Griffin pozyskuje i zarządza inwestycjami private equity w spółki i aktywa z sektora nieruchomości.

GK Murapol to także jeden z pionierów Catalyst - rynku obligacji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pierwsza emisja obligacji przeprowadzona na tym rynku przez Murapol miała miejsce w 2010 roku.

O pozycji Grupy Murapol świadczą też liczne wyróżnienia, m.in. I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Deweloperów 2020 „Dziennika Gazety Prawnej”.

Mieszkania na miarę nowej dekady

- Wypracowana przez lata strategia sprawdziła się także w nadzwyczajnym, naznaczonym pandemią roku 2020. Szybko dostosowaliśmy się do nowego otoczenia rynkowego, jak i zmieniających się potrzeb klientów. W trzecie dziesięciolecie działalności wchodzimy z ambitnymi planami rozwoju i zamiarem przekroczenia w roku jubileuszowym progu 20 tys. przekazanych właścicielom mieszkań – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu, związany z Murapolem już 15 lat. - O ile produkcja pierwszych 20 tys. mieszkań zajęła nam 20 lat, o tyle kolejne 20 tysięcy to perspektywa czterech, a maksymalnie pięciu lat – dodaje. W budowie spółka obecnie ma 6 tys. lokali powstających w 56 budynkach realizowanych w 12 miastach.

Nikodem Iskra zapowiada, że Grupa zamierza dalej umacniać swoją pozycję na rynku zarówno w oparciu o lokalizacje, w których już działa, jak i nowe miasta z potencjałem do prowadzenia działalności deweloperskiej. – Nasz aktualny portfel inwestycji w projektowaniu obejmuje 10 tys. lokali, ale nie jest to katalog zamknięty. Stale pracujemy nad rozbudową naszego aktywnego banku ziemi, nie tylko w oparciu o przesłanki biznesowe, ale też analizę preferencji naszych klientów – zapewnia.

Chcąc sprostać wymaganiom związanym z ochroną środowiska i klimatu oraz postępem technologicznym, deweloper zamierza nadal inwestować w badania i rozwój. Wśród zastosowanych do tej pory innowacji posiada autorskie rozwiązanie HMS umożliwiające korzystanie ze smart home w mieszkaniach, czy pakiet antysmogowy chroniący wnętrza przed zanieczyszczeniami powietrza. W projektowaniu jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do zaopatrzenia inwestycji w prąd, ogrzewanie i ciepłą wodę.

Formularz kontaktowy

close

Бланк з контактами

close