Murapol Poradniki Jak urządzić kawalerkę? Porady, które pomogą Ci stworzyć funkcjonalną przestrzeń!
PORADNIK

Jak urządzić kawalerkę? Porady, które pomogą Ci stworzyć funkcjonalną przestrzeń!

Wykończenie wnętrz jak-urzadzic-kawalerke-porady-ktore-pomoga-ci-stworzyc-funkcjonalna-przestrzen

Mniejsze metraże zdecydowanie łatwiej zaaranżować pod indywidualne potrzeby. Jak zatem urządzić małe mieszkanie w bloku? Trzeba to zrobić przede wszystkim z pomysłem, by wnętrze było jak najbardziej funkcjonalne. Kilka prostych trików sprawi, że lokal optycznie zyska więcej przestrzeni.

Kawalerki charakteryzują się tym, że mają stosunkowo okazyjną cenę za metr kwadratowy zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Jest to szczególnie ważne, kiedy budżet kupującego nie jest szczególnie wysoki, a zależy mu na posiadaniu własnego M. Zazwyczaj kompaktowe mieszkania budowane są blisko centrum miast, co sprawia, że lokale są chętnie kupowane przez pracujących singli lub pary oraz z przeznaczaniem na wynajem np. dla studentów. Jak urządzić kawalerkę, by zyskała „dodatkowe metry”? Przede wszystkim trzeba postawić na funkcjonalne meble i urządzenia. 

Jak urządzić małą kawalerkę?

Aby zyskać dodatkową przestrzeń w mieszkaniu należy zrezygnować ze ścianek działowych, które tylko zajmują niepotrzebnie miejsce. Jeśli zależy Ci na stworzeniu stref we wnętrzu, lepiej postawić na wyznaczenie linii innymi sposobami – np. meblami lub wykończeniem podłóg. Jak zatem urządzić takie mieszkanie w bloku? Kuchnię od strefy wypoczynkowej oddziel listwą, która wyznaczy granicę między płytkami w strefie gotowania, a panelami w salonie. W ten sposób wyznaczysz naturalne linie podziału bez konieczności rezygnacji z bardzo cennej przestrzeni. Jeśli chcesz, by w całym wnętrzu wykończenie podłóg było jednakowe, możesz oddzielić strefy stołem bądź regałem. To samo dotyczy sypialni – jeżeli nie znajduje się ona w osobnym pomieszczeniu, skorzystaj z kotary, która zajmuje bardzo mało miejsca, a Ty zyskasz w ten sposób wrażenie prywatności. Możesz także oddzielić strefę nocną od dziennej regałem lub nieco innym kolorem ścian. Warto także postawić na dodatki – lampki oraz poduszki, które dodadzą przytulności sypialni.

Strefa pracy i wypoczynku – jak urządzić to w małym mieszkaniu?

Praca na home office staje się powoli standardem. Dlatego warto urządzić kąt w kawalerce, w którym będzie można spokojnie pracować lub w przypadku studenta – uczyć się. Dobrze, by oddzielić taką przestrzeń od strefy wypoczynkowej. Jak urządzić takie wnętrze w małym mieszkaniu w bloku? Doskonałym pomysłem jest postawienie biurka we wnęce, by można było w łatwy sposób wyznaczyć naturalne linie. Jeśli nie ma takiej możliwości w kawalerce, warto postawić na zabudowę, np. szafę, której dolna półka będzie przerobiona na biurko. Zaoszczędzisz w ten sposób wiele miejsca.

Cloffice, czyli dosłownie biurko wbudowane w szafę, jest idealną opcją dla niewielkich wnętrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu 2 w 1 zyskasz przestrzeń do pracy oraz przechowywania rzeczy.

Jak urządzić mieszkanie w bloku? Pamiętaj, nie zagracaj!

Podstawową zasadą, którą powinien kierować się każdy, kto aranżuje mały metraż, jest niezagracanie przestrzeni. Warto postawić na funkcjonale sprzęty oraz meble – czyli np. jedną dużą szafę w zabudowie zamiast wielu mniejszych regałów. Jeśli potrzebujemy miejsca na przechowywanie, warto zamontować dyskretne półki na ścianie, które zajmują mniej przestrzeni we wnętrzu. Nie kupuj niepotrzebnych bibelotów, które będą tylko zagracać Twoją kawalerkę i zbierać kurz. Postaw na ograniczoną liczbę dodatków i roślin. Minimalizm w małym mieszkaniu naprawdę się opłaca!

Jak urządzić kawalerkę i rozjaśnić jej wnętrze?

Aby przestrzeń wydawała się optycznie większa, potrzebne są jasne kolory i doskonałe oświetlenie. Warto przemycić do pomieszczeń lustra, które poprzez odbijanie światła, dadzą wrażenie większego pomieszczenia.

Contact us

close

Бланк з контактами

close